31.05.2005 Změna hesla

( adminův zápisník)


zajímavé je, co nastane, pokud jsou uživatelé vyzváni ke změně hesel.
Jelikož v poslední době docházelo k velkým změnám v síti a aby různá hesla nepřidělávala komplikace adminům pokud potřebují udělat něco v profilu uživatele měli ted všichni uživatelé nastavená stejná hesla. Sít se už jakž takž dodělala a tak se rozhodlo, že si již uživatelé kvůli bezpečnosti musí změnit hesla.

Vyšší autorita rozhodla, že na změnu budou mít uživatele 14 dní a nová hesla budou muset splnovat určitá kritéria, jako např. velká a malá písmena, číslici a/nebo spec. znak a ještě musí být nějak dlouhé a nesmí obsahovat jmeno uživatele a .... no je toho víc. Každopádně, při každém přihlášení uživatele do systému ho systém vyzve aby změníl heslo i s varováním do kdy heslo musí změnít. Může se rozhodnout že ho nezmění a pak dá storno a může pokračovat dál a nebo ho změní a pak pokud zadá nové heslo nevyhovující zadaným kriteríím, systém mu oznámí jak má heslo vypadat srozumitelným popisem.

Uf. Snad jsem to shrnul srozumitelně.

no a co myslíte ... ?

1) Našel se někdo komu se po 14 dnech zablokoval přístup, protože si nezměnil heslo?
2) Našel se někdo, kdo si sice heslo změnil, ale druhý den už nevěděl nové heslo?
3) Našel se někdo, kdo i potom, co jsem mu ručně změnil heslo a nechal ho podruhé si heslo nastavit, se druhý den dostavil s požadavkem zresetování hesla, protože ho opět zapomněl?
4) A co myslíte, našel se někdo, komu se nepovedlo ani na třetí pokus?
5) Co myslíte, co je nejčastší činnost admina v tuto roční dobu?

no, tož tak

někdy je mi do pláče. A tyhle lidi chtějí rozhodovat o tom, jestli bude ústava nebo ne, kdo bude prezidentem, nebo kdo bude u koryt apod..: sesmolil tucan 31.05.2005, 22:22:00

Komentáře

(lední brtník - Mail - WWW) Vloženo 31.05.2005, 23:28:16

jo, klasické procedury. příště si dá většina pozor.
jen měli u nás nastavenou zřejmě defaultní m$ stupiditu že po 3x vadném přihlášení se heslo zablokuje na 24h. už to prozíravě změnili na oddechových 30min.

jj :-) (tucan - Mail - WWW) Vloženo 01.06.2005, 07:49:13

u nás už je to 5 minut ...

(bouky - Mail - WWW) Vloženo 01.06.2005, 08:42:27

Nevidíte náhodou ty uživatele moc jednostranně ???

(tucan - Mail - WWW) Vloženo 01.06.2005, 08:44:57

Nó, možný to je, ale na druhou stranu, oni nám moc jiných možností nedávají :-)

( - Mail - WWW) Vloženo 09.05.2006, 06:36:44


(=M= - Mail - WWW) Vloženo 23.07.2006, 12:50:23

...a taky v Drážďanech je moc hezky. Právě jsem se z nich vrátil. ;-)

Jinak s těmi hesly bych to neviděl zle jen u těhle uživatelů. Například já jsem si před odjezdem na dovolenou s úsměvem nakráčel do banky, krasopisně vyvedl podpisový vzor a pokladní mě upozornila, že podpis mám sice hezký, ale už asi měsíc se mám prokazovat heslem. :-) I to jsem samozřejmě krasopisně vyvedl, načež jsem zjistil, že to heslo, které jsem si kvůli snadnému zapamatování zvolil stejně jako pin ke kartě (já vím, já vím) si prostě pamatuju špatně.

(Zvláštní je, ža bankomat mi peníze dává.)Přidání komentáře...
Vaše jméno:


Váš e-mail:


URL vašich stránek:


Nadpis:


Text: